Atskiros mobiliojo telefono internetinės svetainės versijos dizainas

Atskira internetinė svetainė mobiliesiems turi savo HTML, todėl ji nebūtinai turi atrodyti kaip pagrindinė svetainė. Tai reiškia, kad tiek jos išvaizda, tiek elementų padėtys – gali skirtis nuo pagrindinės svetainės.


Kai kurie galvoja, kad jų internetinėms svetainėms nereikalinga apskritai jokia mobilioji svetainės versija. Tačiau ji tikrai yra reikalinga visoms internetinėms svetainėms be išimties. Nebūtinai internetinė svetainė mobiliajame turi būti tokia pati kaip pagrindinė, galima sukurti ir atskirą svetainės versiją, tačiau mobilioji versija privalo būti. Pavyzdžiui, gali būti sunku įsivaizduoti scenarijų, kada internetinės svetainės lankytojas, brangų žiedą su deimantu įsigija per mobiliąją internetinę svetainę, greičiausiai lankytojas jo ieškos ir išsirinks per pagrindinę svetainę kompiuterio ekrane, nes ten geresnis matomumas, yra patogiau apžiūrėti. Tačiau tai nereiškia, kad prieš įsigijant brangų žiedą, lankytojas nenorės naršyti mobiliojoje internetinėje svetainėje, pavyzdžiui, kai neturės galimybės prisijungti prie savo kompiuterio. Jis, žinoma, prieš nusiperkant žiedą, norės palyginti žiedų kainas, galbūt pasidalinti išsirinktu žiedu socialiniuose puslapiuose. Jeigu jis tai norės daryti išvykęs iš namų ar biuro, tam jam bus reikalinga mobilioji internetinės svetainės versija. Todėl visiems puslapiams, mobilioji svetainės versija yra reikalinga.
Trumpai tariant, jeigu Jums yra neprimtinas prisitaikantis dizainas kuriant mobiliąją internetinės svetainės versiją, Jūs galite kurti atskirą internetinės svetainės versiją su atskirais URL, atskiru domenu mobiliesiems, tačiau, vis tiek, daug turinio turi būti paimta iš pagrindinio puslapio.
Kuriant atskirą internetinės svetainės versiją mobiliajam telefonui, atidžiai paanalizuokite savo svetainę. Sužinokite kokius raktinius žodžius, Jūsų svetainės lankytojai, dažniausiai, naudoja naršant svetainėje (pasinaudokite „google analytics“ pagalba). Patikrinkite kokius raktinius žodžius lankytojas naudoja tiek vidinės svetainės paieškose, tiek ateinant į svetainę iš išorės. Tuomet pasirūpinkite, kad populiariausi raktiniai žodžiai atsidurtų ir Jūsų mobiliojoje svetainės versijoje.