Savarankiško svetainės hostingo alternatyvos

Be vidinio ir savarankiško hostingo, yra ir kitos žiniatinklio hostingo formos – virtuali ir dedikuota.
Virtualaus hostingo „VSP“ paslaugą teikia įmonės, kurios tame pačiame serveryje talpina kelias internetines svetaines.

Šių įmonių paslaugos yra lengvai prieinamos paprastoms svetainėms, nes paslaugų kaina yra gana maža. Virtualaus hostingo teikėjai siūlo nemokamą atsarginę kopiją, techninę paramą, kelis elektroninio pašto adresus ir patogią sąsają. Jie taip pat suteikia mastelio pranašumą. Už papildomą mokestį - jie gali teikti dar ir pirkinių krepšelio bei kliento lojalumo programos paslaugas.
Nors šių įmonių paslaugos pigios, jos turi ir trūkumų. Jūs beveik neturite galimybės kontroliuoti serverio, kuriame talpinate svetainę. Tai reiškia, kad bet kokius pakeitimus, kuriuos norėtumėte įgyvendinti, turite perduoti ir pasitikėti hostingo paslaugas teikiančia įmone ir jos darbuotojais.
Dedikuoto hostingo įmonės leidžia turėti serverį, skirtą tik Jūsų svetainei. Jos taip pat gali pasiūlyti Jūsų nusipirktam serveriui tinklo ryšį arba meniu su daugybę paslaugų, tokių kaip atsarginė kopija ir stebėjimas. Šios paslaugos yra gana brangios, nes Jūs mokate už erdvę, pralaidumą ir elektros energiją, sunaudotą duomenų centre. Už papildomą mokestį – šios įmonės gali Jums suteikti užkardos (vietinio tinklo apsaugos priemonė, sauganti nuo neleistinos prieigos prie tinklo laikmenų) valdymo, inžinerijos laiko, pralaidumo statistikos informacijos ir techninės pagalbos paslaugas.
Pagrindinis dedikuoto hostingo pranašumas yra tas, kad apdorojimo galia ir greitis yra neriboti. Būtent dėl to dedikuotas hostingas patiria mažiau prastovų – lyginant su „VSP“ (virtualus hostingas) hostingu.
Išsiaiškinę kaip patalpinti internetinę svetainę savo kompiuteryje, galite nuspręsti, kuri parinktis Jums asmeniškai yra geriausia. Tačiau rimtiems projektams, kuriems yra reikalinga pažangiausia infrastruktūra, rekomenduojama pasirinkti dedikuotą arba „VPS“ hostingą.