„WordPress“ įkūrimo istorija

WordPress“ buvo sukurtas kaip atskiras projektas ir laikomas b2/cafelog pratęsimu. „WordPress“ yra atvirojo kodo programinė įranga, todėl šiais laikais ją kuria didžiulės bendruomenių grupės. Bet, jeigu kalbėtume apie „WordPress“ programinės įrangos ištakas iki pat šaknų, tai jos įkūrėjai buvo Matt Mullenweg ir Mike Little. Bendradarbiaudami tarpusavyje jie bendromis jėgomis sukūrė šią programą.


Nuo tada Matt Mullenweg tapo „WordPress veidu“. Jis taip pat yra informacinių technologijų bendrovės „Automattic“ įkūrėjas. Tai yra įmonė, besitelkianti interneto projektų kūrimo ir plėtojimo srityje. „Automattic“ pritraukė 317,3 mln. USD privataus kapitalo lėšų. 2014 m. bendrovės vertė siekė 1,16 mlrd. USD. 2019 m. įsigijo „Tumblr“ platformą už 3 mln.
Nuo 2003 m. iki dabar, „WordPress“ tinklapio platformos įkūrimo istorija yra labai ilga. Bet pakanka pasakyti, kad „WordPress“ stipriai pasistūmėjo į priekį ir dėka jo įkūrėjų ir kitų žmonių, kurie su juo dirbo, „WordPress“ išsivystė į populiariausią sprendimą sukurti bet kokio tipo svetaines.
„WordPress“ programinę įrangą naudoja tiek pavieniai žmonės, tiek įmonės, tiek visi kiti. Taigi, „WordPress“ yra populiariausias būdas sukurti svetainę dėl pagrindinės priežasties – Jūs galite sukurti bet kokio tipo svetaines – pradedant nuo tinklaraščių (angl. blogų), iki elektroninių parduotuvių.
Tiesa, reikia prisiminti, kad savarankiškai talpinamas „WordPress.org“ ir „WordPress.com“ yra ne tas pats. Daugeliu atvejų, kuriant internetinę svetainę, Jums tinkamiausias būtų savarankiškai talpinamas „WordPress.org“, nes būtent jis suteiks Jums daugiau nuosavybės teisių ir suteiks galimybę naudotis visomis „WordPress“ privilegijomis ir pranašumais.