Elektroninės prekybos raktinių žodžių tipai

Norint gerai suprasti raktinių žodžių svarbą, neužtenka žinoti vien kaip suskirstyti juos į trumpus, vidutinius ir su ilgomis „uodegomis“. Norint maksimaliai išnaudoti raktinius žodžius marketingui, turinio kūrimui ir „SEO“, turite žinoti juos naudojančio ieškotojo ketinimus. Kuomet suprantate paieškos tikslą, virstate „ieškotojo minties skaitytoju“, gebančiu pristatyti tai, ko ieškotojas nori.
Yra įvairių būtų apibūdinti raktinius žodžius.

Pavyzdžiui, praktinėje elektroninėje prekyboje nustatomi 4 tipai:
• navigacinis – kai vartotojas ieško tam tikros svetainės;
• informacinis – kai vartotojas ieško atsakymo į klausimą;
• tiriamasis – kai vartotojas ieško informacijos, kuri ilgainiui gali sudaryti sandorį;
• sandorinis – kai vartotojas jau yra pasirengęs pirkti.
Taigi, kuo šie tipai skiriasi vienas nuo kito? Tai gali padėti paaiškinti tipiškas paieškos procesas. Pavyzdžiui, Jūs galvojate nusipirkti telefoną. Kad išsiaiškinti visas galimybes jį rasti, Jūs pradėsite paiešką nuo informacinių raktinių žodžių. Tai dažnai yra klausimais pagrįstos frazės, kuriose klausiama kur, kodėl ir kaip.
Šiuo paieškos momentu, galite susidurti su keliais prekiniais ženklais, kurie Jus domina. Juos tyrinėdami, galite įvesti jų pavadinimą į paieškos laukelį, kad surastumėte jų svetainės „URL“ – tai jau būtų navigacinis raktinių žodžių tipas.
Kuomet pradėsite ieškoti palyginimų su patikusiais telefonais – tai jau bus tiriamoji paieška.
Sandoriniai raktiniai žodžiai paprastai apima tokius žodžius kaip „pirkti“, „įsigijimas“ ir t.t., tiksliai nurodant, ko žmogus ieško.