10 priežasčių, kodėl verta turėti elektroninę parduotuvę

Šiuo laikotarpiu vis labiau populiarėjant internetui ir tobulėjant technologijoms yra žymiai greičiau ir paprasčiau pirkti ir parduoti internetu nei bet kada anksčiau.

Interneto vartotojai neapsiriboja vien tik sėdėjimu prie stalinio kompiuterio, kad galėtų naršyti ar siųsti el. laiškus. Dabar žmonės daugiausiai naudoja savo nešiojamus kompiuterius, planšetes ir mobiliuosius telefonus, nes tokiu būdu lengviau bendrauti ir atlikti begalę funkcijų, įskaitant pirkimą ir net produktų pardavimą internetu. Visi galime mėgautis apsipirkimais ir valdyti savo verslą patogiai ir saugiai būdami namuose. Kaip pardavėjas, turintis savo nuosavą elektroninę parduotuvę, galite papasakoti klientams apie savo įmonę, demonstruoti parduodamus produktus bei priimti apmokėjimus internetu. Sparčiai augant internetinei prekybai, pateikiame kelis punktus, kodėl reikia imtis iniciatyvos ir pradėti prekiauti elektroninėje erdvėje:

1. Pasaulinė rinka
Turint elektroninę parduotuvę savo svetainėje jums atsivertų begalė galimybių pareklamuoti ir pasiūlyti savo produktus ir paslaugas bet kam, nepaisant to, kad pirkėjas yra kitoje pasaulio pusėje ir gyvena skirtingoje laiko juostoje.
2. Neribotas darbo laikas
Klientai galės mėgautis šiuo patogumu visą parą, nes nusipirkti geidžiamą produktą gali kada tik nori. Jūs neprarasite pardavimų skaičiaus turėdami elektroninę parduotuvę, kuri dirba 24/7, priešingai nei tradicinės, fizinės parduotuvės, kurių darbo laikas yra ribojamas.
3. Prekės ženklo plėtra ir vystymasis
Paįvairinkite savo prekių asortimentą ir padidinkite pardavimus nematerialiomis prekėmis, tokiomis kaip el. knygos, kurias galima būtų nusipirkti jūsų internetinėje parduotuvėje. Klientai taip pat gali teikti užklausas individualiems užsakymams, todėl stenkitės pateikti kuo išsamesnę informaciją, aktualią būtent jų poreikiams.
4. Daug didesnis pardavimų skaičius
Potencialūs ir impulsyviai sprendimus priiminėjantys klientai linkę pirkti prekę iš kart kai ją pamato ar užsigeidžia, tad elektroninė parduotuvė – dar vienas puikus sprendimas tokiai klientų auditorijai.
5. Rinkodara per socialinius tinklus ir paieškos sistemas
Gerai optimizavus paieškos sistemas, jūsų svetainė bus rodoma pirmuosiuose paieškos sistemų rezultatuose, pvz. tokiuose kaip Google ar kt. Be to, socialinės žiniasklaidos svetainės, tokios kaip „Facebook“ ar „Twitter“, suteiks jums platformą, kurioje galėsite būti įvertinti klientų ir gauti atsiliepimus taip kurdami pasitikėjimą su savo klientų ratu. Taip pat šios programėlės gali tapti puikiu įrankiu bendraujant su pirkėjais ir nuolatiniu informacijos sklaidos šaltiniu. Skatinkite pirkimus rengdami įvairius konkursus, kad pritrauktumėte naujų lankytojų ir plėstumėte klientų gretas.
6. Patogesnis apsipirkimas
Šiuo pandemijos momentu klientai vis labiau vertina pirkimo internetu privalumą. Užuot praleidę valandų valandas ieškodami prekių tradicinėse parduotuvėse, žmonės apsipirkinėja internetu per pietų pertraukas darbo metu, prieš išleidžiant vaikus į mokyklas bei šaltomis ir lietingomis dienomis, kuomet važiuoti į fizinę parduotuvę yra nesmagu ir nepatogu. Internetinė prekyba visiems palengvino gyvenimą, nes galima apsipirkti nevaržomai ir neribotais kiekiais, o tai ypač aktualu tėvams su mažais vaikais ar negalią turintiems asmenims, kuriems nuvykti į parduotuvę apsipirkti yra nemenkas iššūkis.
7. Mažiau pridėtinių išlaidų
Be jokios abejonės, pirkti ir parduoti bei siūlyti savo paslaugas internetinėje platformoje yra daug paprasčiau, nes elektroninių parduotuvių savininkams nereikia atsižvelgti į dideles parduotuvių nuomos išlaidas, saugumo priemones, sąskaitas už komunalines paslaugas bei algų mokėjimą darbuotojams. Tai savo ruožtu leis parduoti produktus konkurencingomis kainomis.
8. Mažiau rizikos
Internetinė parduotuvė suteikia galimybę mėgautis padidėjusiu pelningumu su žymiai mažesne rizika, nes greičiausiai jums reikės mažesnės darbo jėgos, taip pat nebelieka vagystės rizikos, darbuotojų nesąžiningumo faktoriaus ir apgadintų prekių. Visi šie aspektai dažnai pasireiškia fizinėse parduotuvėse.
9. Suasmeninimas
Galite naudoti savo svetainę, kad susisiektumėte su savo klientais, teikdami individualizuotą paslaugą, pvz., užsakymų stebėjimą, pristatymo patvirtinimus ir produktų rekomendacijas, atsižvelgiant į prekių užsakymų istoriją.
10. Įtaka klientų troškimams
Šiais laikais potencialūs pirkėjai lankosi internete su tikslu apsipirkti savo malonumui ir priimti sprendimus, ką jie iš tiesų nori pirkti ir iš kur. Savo produktus demonstruodami svetainėje padidinsite pardavimo tikimybę, nes parodysite klientams, kodėl jūsų produktas yra jiems tinkamas. Susikūrę internetinę parduotuvę jau dabar, gausite konkurencingą pranašumą prieš tuos, kurie dar neprisiruošė įsitraukti į el. prekybos tinklą. Prekybos pasaulio amžiuje, kuomet klientai nuolat ieško greitai ir paprastai nusipirkti norimą prekę, internetinės parduotuvės sukūrimas tampa nepamainomu pagalbininku jūsų versle.