Prisitaikantis dizainas

Tiems, kurie nėra susipažinę su internetinių svetainių kūrimo būdu „prisitaikantis dizainas“ (responsive design), gali naudoti tą patį HTML kodą, neatsižvelgiant į ekrano dydį, tačiau, kad pertvarkyti elementus pagal ekrano plotį – reikia naudoti pakopinius stiliaus šablonus – „CSS“.


Kai pradėsite kurti prisitaikančią internetinę svetainę, kils pagunda parašyti vieną „CSS“ rinkinį mobiliajai svetainei, kitą „CSS“ rinkinį planšetiniam kompiuteriui ir galutinį „CSS“ rinkinį dideliam kompiuterio monitoriui. Tačiau prisitaikančio dizaino esmė ta, kad jis tinka visiems ekrano dydžiams.
Užuot galvoję apie savo svetainę kaip apie vieną objektą, pagalvokite apie kiekvieną svetainės elementą atskirai. Atsidarykite savo esamos svetainės puslapį ir tuomet jį sutraukite. Atkreipkite dėmesį kokie elementai išnyksta iš vaizdo, sutraukus svetainę. Norėdami perkelti išnykusius elementus į matomą stulpelį, naudokite „CSS“. Ar pagrindinis Jūsų internetinės svetainės vaizdas susitraukęs atrodo gerai, ar jį reikia apkarpyti – reikia nuspręsti Jums pačiam.
Jeigu internetinę svetainę kuriate nuo nulio, dauguma dizainerių rekomenduoja pradėti nuo svetainės kūrimo mobiliesiems telefonams ir tik tada svetainės elementus perkelti į didesnius ekranus. Tačiau dauguma žmonių, svarstančių apie internetinių svetainių dizainą mobiliesiems telefonams, jau turi savo svetainės versiją kompiuterių ekranams, todėl jiems reikia esamą svetainės versiją sumažinti.
Kadangi internetinės svetainės plotis mobiliajame telefone tampa mažesnis, visi svetainės elementai, išskyrus tekstą, taip pat turi būti sumažinti. Norėdami, kad tai būtų laipsniškas progresas, o ne perėjimas nuo dydžio prie dydžio, svarbiausių objektų plotį nustatykite ekrano dydžio procentine dalimi.
Teksto mažinti mobiliojoje versijoje nereikia - jis turi būti tokio pačio dydžio kaip ir kompiuterio ekrane, tačiau teksto vieta gali keistis. Pavyzdžiui, kompiuterio ekrane tekstas yra dešiniajame banerio kampe, mobiliojo telefono ekrane – jis turėtų būti banerio apačioje.
Pritaikant svetainę mobiliajam telefonui, pirmiausia taisykite svarbiausius svetainės elementus. Dalis svetainės turinio gali nebūti lengvai pritaikoma mobiliajam dizainui, todėl mažiausiai svarbūs objektai gali ir nerasti sau vietos. Pirmiausia taisant svarbius objektus, išsiaiškinsite - kas, galbūt, yra visai nereikalinga mobiliojoje versijoje.