Skirtumai tarp „WordPress.com“ ir „WordPress.org“

Tarp „WordPress.com“ ir „WordPress.org“ skirtumų – jau senai kyla nemažai painiavos. Ir ši painiava yra pagrįsta, nes šie vardai: „WordPress.org“ ir „WordPress.com“ - beveik nesiskiria.
Taigi, kuo jie skiriasi ir kurį turėtumėte naudoti savo internetinei svetainei kurti?


• „WordPress.org“ - savarankiškai talpinamas „WordPress.org“ – yra atvirojo kodo „WordPress“ programinė įranga, kurią atsisiųsti ir naudoti gali bet kas, kas tik nori. Jums tereikia įsigyti savo domeno vardą, žiniatinklio hostingą ir Jūs turėsite visišką svetainės valdymo kontrolę.
• „WordPress.com“ – yra viena, konkreti internetinės svetainės kūrimo paslauga, sukurta remiantis „WordPress.org“ programine įranga. „WordPress.com“ talpina Jūsų svetainę ir tvarko viską už Jus, tačiau tam tikro lankstumo sąskaita.
Sukurti internetinę svetainę – tiek su „WordPress.org“, tiek su „WordPress.com“ – yra pakankamai lengva. Tačiau „WordPress.org“ platforma daugumai vartotojų yra lankstesnė. Vienas iš geriausių „WordPress“ dalykų - jo ryški trečiųjų šalių tema ir papildinių bendruomenės. Šios temos ir papildiniai iš esmės leidžia atlikti didžiulius „WordPress“ svetainės išvaizdos ir kitų funkcijų pakeitimus.
Naudojant „WordPress.org“ – galite laisvai įdiegti bet kurias „WordPress“ temas ir papildinius, tuo tarpu „WordPress.com“ neleis Jums įdiegti temų ir planų daugelyje planų.
Naudodami „WordPress.org“, savo internetinėje svetainėje galite įdiegti bet kurią iš tūkstančio trečiųjų šalių temų, papildinių ir „WooCommerce“ (universalus, atvirojo kodo e-komercijos sprendimas, skirtas WordPress) plėtinių. Jūs 100 % galėsite kontroliuoti kas vyksta Jūsų svetainėje.